Kukurydza i jej wpływ na zdrowie

pop-corn-785074_640W niektórych rejonach Meksyku kukurydza już dawno była stosowana jako środek leczniczy, zwłaszcza przy leczeniu biegunek. W innych regionach uważano ją za świetny środek o moczopędnym działaniu. Niektórzy już przed wiekami zwrócili uwagę na pobudzające działanie kukurydzy. A jak, zdaniem badaczy, w rzeczywistości działa kukurydza na nasze zdrowie?
Istnieją przesłanki pozwalające sądzić, że kukurydza może mieć antyrakowe właściwości. Szczególnie skutecznie ma chronić kukurydza przed rakiem jelita grubego oraz sutka. Dodanie do diety kukurydzy pozwala również zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób serca oraz układu krążenia. Dodatkowo kukurydza może działać przeciwpróchniczo, co potwierdziły statystyki. Tam, gdzie kukurydzy jada się więcej, mniejsze są problemy związane z próchnicą zębów.
Nie tylko sama kukurydza może mieć korzystny wpływ na zdrowie. Zalecanym dodatkiem do zdrowej diety jest też olej kukurydziany. Jego lecznicze działanie polega na obniżaniu poziomu cholesterolu we krwi, choć z drugiej strony istnieje przypuszczenie, że nadmiar oleju kukurydzianego może prowadzić do chorób nowotworowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *